Jakie słuchawki warto kupić? Ranking słuchawek grudzień 2024

„Ale podsumowując, jakie słuchawki kupić?” to prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas rozmowy z doradcą klienta w sklepie ze sprzętem RTV lub przedstawicielem danej marki słuchawek. Jako konsument chciałoby się oczywiście wybrać najlepsze słuchawki pod względem parametrów technicznych, o najwyższej jakości dźwięku oraz przystępne cenowo. W przypadku kobiet, istotnym parametrem okazuje się również wygląd słuchawek, ponieważ do białego telefonu wybiorą prawdopodobnie białe słuchawki, mimo że równie dobre czarne słuchawki będą tańsze.

Słuchawki to wbrew pozorom bardzo uniwersalny, a zarazem niezbędny gadżet. Mogą pełnić wiele różnych funkcji i okazać się przydatne w wielu sytuacjach dnia codziennego – umilić czas lub umożliwić sprawną komunikację. Przydadzą się w pracy do przeprowadzenia ważnej telekonferencji tak, aby nie przeszkadzać współpracownikom znajdującym się w jednym pomieszczeniu. Będą użyteczne w podróży pociągiem czy samolotem, by nadrobić zaległości w podcastach i nie narażać się przy tym innym pasażerom. Dodatkowo świetnie sprawdzą się podczas uprawiania sportu – słuchawki do biegania są dla niektórych swoistym „must have”, bez którego w ogóle nie rozpoczynają treningu.

Rankingsłuchawek

LP Produkt Typ Konstrukcja Cena
1 Sony MDR-ZX310 nauszne zamknięte Sprawdź cenę
2 Apple AirPods 2 douszne zamknięte Sprawdź cenę
3 Creative Outlier Sports douszne zamknięte Sprawdź cenę
4 Samsung HS1303 dokanałowe zamknięte Sprawdź cenę
5 JBL T110 dokanałowe zamknięte Sprawdź cenę

„Dobre słuchawki” to jakie?

Każdy sprzęt RTV charakteryzuje się specyficznymi parametrami technicznymi, które wpływają na ich pozycje w rankingach najlepszych czy najpopularniejszych urządzeń. W związku z tym, zastanawiając się, jakie dobre słuchawki kupić, najpierw należy zapoznać się z możliwościami, które oferują konkretne modele słuchawek. Wielu producentów albo sztucznie opisuje wiele wartości, które nie mają realnego wpływu na odbiór dźwięku przez użytkownika, albo całkowicie pomija takie informacje, uznając je za nieistotne. Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze popularne słuchawki są kupowane ze względu na oferowane możliwościami. Często jest to wynik prężnych działań marketingowych i zaufania, jakim konsumenci darzą konkretne marki. Niemniej, wśród parametrów technicznych poddawanych analizie w przypadku wyboru słuchawek, wyróżnia się, m.in.:

częstotliwość słuchawek / pasmo przenoszenia – parametr podawany w jednostce herc (Hz); zakres częstotliwości, które jest w stanie odebrać ludzkie ucho mieści się w przedziale 20 Hz do 20 kHz – jest to istotna informacja, ponieważ drogie słuchawki do profesjonalnego użytku reklamują się jako obsługujące nawet do 50 kHz. Z technicznego punktu widzenia, ta cecha nie wpłynie na jakość dźwięku odbieranego przez człowieka. Częstotliwość słuchawek wydaje się być przecenianym parametrem – modele tanich słuchawek oferujących pasmo przenoszenia na poziomie 16 kHz nie będą gorsze od modeli obsługujących wyższe wartości;

impedancja – parametr podawany w jednostce ohm (om, Ω), która określa opór elektryczny prądu zmiennego; impedancja słuchawek ma wpływ na jakość odbieranego dźwięku – im wyższa impedancja, tym więcej mocy należy dostarczyć słuchawkom, aby osiągnąć odpowiedni poziom głośności; słuchawki z niską impedancją (najtańsze słuchawki do użytku domowego posiadają impedancję poniżej 10 Ω) są mniej odporne na szumy, ale grają stosunkowo głośno – są to odpowiednie słuchawki do smartfonu, komputera czy odtwarzaczy muzyki (MP3, MP4); dobre słuchawki z wysoką impedancją (słuchawki do użytku profesjonalnego osiągają wartość do 600 Ω) są odporne na szumy, zachowują czystość dźwięku, jednak brzmią ciszej. Impedancja słuchawek jest parametrem, na który warto zwrócić uwagę dokonując świadomego zakupu tego rodzaju urządzeń;

skuteczność / czułość / poziom ciśnienia akustycznego – parametr podawany w jednostce decybel (dB); określa, jak głośno są w stanie grać słuchawki; im wyższy poziom skuteczności, tym lepiej, ponieważ dobre słuchawki o odpowiednim poziomie ciśnienia akustycznego będą gwarantować wysoką jakość dźwięku nawet w połączeniu z urządzeniami, które nie są przeznaczone do przechowywania muzyki, jak np. laptopy czy telefony; obok impedancji, czułość jest jednym z istotniejszych parametrów określających słuszność zakupu danego modelu słuchawek;

maksymalna moc wejściowa – parametr określany w jednostce miliwat (mW); maksymalna moc wejściowa nie jest tożsama z mocą słuchawek; ilość miliwatów pozwala ocenić, ile prądu mogą przyjąć słuchawki, bez uszkodzenia przetwornika; gdy wartość maksymalnej mocy wejściowej jest niska, zastosowanie wzmacniacza może skutkować uszkodzeniem urządzenia.

Podsumowując, dobre słuchawki, które zapewniają zadowalającą jakość dźwięku powinny cechować się odpowiednio wysoka impedancją, a także wysokim poziomem skuteczności podawanej w decybelach. Takie parametry jak pasmo przenoszenia słuchawek czy maksymalna moc wejściowa dostarczają jedynie dodatkowych informacji na temat możliwości słuchawek, jednak nie stanowią jednoznacznie o tym, czy warto je kupić. Podobnie wygląda kwestia ceny – drogie słuchawki nie powinny być uważane za lepsze pod względem technicznym, tylko dlatego, że należy za nie zapłacić więcej. Zdarza się, że słuchawki do 200 zł nie są gorsze niż słuchawki do 500 zł, a różnica cenowa jest wynikiem pozycji producenta na rynku.

Słuchawki wygodne w użyciu – jak wybrać idealne słuchawki?

Parametry techniczne słuchawek odgrywają niezwykle ważna rolę. Pozwalają określić, jakiej jakości, czystości i głębi dźwięku można oczekiwać po konkretnym modelu oraz jaki jest poziom głośności, który zapewniają słuchawki. Równie ważną zaletą jest łatwość i wygoda użytkowania danego sprzętu. Dlatego nie należy ignorować takich parametrów jak waga słuchawek, długość przewodu oraz wspominany już kolor słuchawek. Te trzy cechy są w dużej mierze zależne od rodzaju słuchawek (słuchawki bezprzewodowe a słuchawki nauszne różnią się w takim zestawieniu diametralnie).

  • Optymalna waga słuchawek wynosi od 250 g do 350 g, co nie znaczy oczywiście, że na rynku znajdą się wyłącznie urządzenia o takiej wadze. Lekkie słuchawki wydają się być najbardziej odpowiednim wyborem w kontekście wygody użytkowania. Ciężkie słuchawki nauszne mogą przysparzać kłopotów, szczególnie podczas przemieszczania się – mogą ważyć nawet około 500 g. O ile 0,5 kg niesione w ręku nie stanowi większego problemu, tak 0,5 kg założone na głowę wpływa istotnie na komfort użytkowania.
  • Standardowa długość przewodu słuchawek przenośnych wynosi 100 – 120 cm, natomiast dla słuchawek stacjonarnych do 300 cm. Optymalna długość słuchawek będzie zależała przede wszystkim od przeznaczenia słuchawek – czy będą to, np. słuchawki do biegania (połączone z odtwarzaczem schowanym w kieszeni spodenek) czy słuchawki do laptopa, gdzie ta odległość może być mniejsza.
  • Kolor słuchawek jest kwestią indywidualną. Kolorowe gadżety są teraz bardzo modne, jednak klasyczne rozwiązania (czarne i białe słuchawki) zawsze pozostaną w trendach. Nowoczesne słuchawki mogą pasować kolorem kabla do konkretnego urządzenia, np. smartfonu lub odtwarzacza lub pozostać całkowitym przeciwieństwem dobranym na zasadzie kontrastu (czarny laptop i neonowe słuchawki).

Więcej niż tylko słuchanie – dodatkowe funkcje słuchawek

Słuchawki, zgodnie z definicją, pełnią rolę przetwornika akustycznego, który przekształca sygnał elektryczny w falę dźwiękową możliwą do indywidualnego odbioru w formie dźwięku. W skrócie, umożliwiają słuchanie różnego rodzaju dźwięków. Aby zwiększyć komfort użytkowania słuchawek i poprawić ich funkcjonalność, niektórzy producenci w swojej ofercie umieszczają:

słuchawki z mikrofonem – dzięki wbudowaniu mikrofonu, słuchawki stają się nie tylko gadżetem przeznaczonym wyłącznie do słuchania muzyki, ale również narzędziem do komunikacji; słuchawki z mikrofonem sprawdzają się w pracy, w podróży lub w miejscu publicznym, kiedy rozmówca chciałby zachować prywatność lub nie ma wystarczająco dobrych warunków do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej (np. hałas w pomieszczeniu);

słuchawki z regulacją głośności – przydatna funkcja, kiedy urządzenie, z którego odtwarzany jest dźwięk, pozostaje poza zasięgiem ręki, np. telefon schowany w torbie lub odtwarzacz MP3 umieszczony w kieszeni podczas biegania czy jazdy na rowerze;

słuchawki z przełącznikiem utworów / słuchawki z przełącznikiem do odbierania połączeń – funkcjonalność szczególnie przydatna we wcześniej wspomnianych sytuacjach, kiedy główne urządzenie (tj. telefon, odtwarzacz) pozostaje poza zasięgiem ręki i skorzystanie z niego wymaga dodatkowej pracy (np. zatrzymania się podczas jazdy na rowerze w celu dokonania zmiany utworu z odtwarzanej playlisty).

Rodzaje słuchawek – jak dobrać odpowiednie słuchawki do potrzeb?

Ze względu na szeroki asortyment słuchawek dostępnych na rynku, warto dowiedzieć się, czym różnią się konkretne modele, aby dokonać świadomego zakupu. Podziału słuchawek można dokonać na wiele sposobów, ale najważniejsze jest, żeby na jego podstawie udało się wybrać te najlepsze słuchawki.

Ze względu na konstrukcję wyróżnia się:

  • słuchawki otwarte – konstrukcja słuchawek otwartych opiera się na ażurowej obudowie, która jest przepuszczalna dla dźwięku, ale również dla powietrza; dobre słuchawki otwarte będą najczęściej wybierane przez osoby zainteresowane szczególnymi efektami dźwiękowymi, dlatego można powiedzieć, że są to słuchawki audiofilskie; nad tym, jakie słuchawki otwarte warto kupić, powinny zastanowić się osoby, które lubią oglądać filmy lub seriale w domowym zaciszu – wtedy dobre słuchawki otwarte będą świetnym gadżetem, który znacznie poprawi jakość odbieranych efektów dźwiękowych; otwarta konstrukcja gwarantuje naturalność dźwięku, brak szumów i odkształceń; dodatkową zaletą jest dobra wentylacja słuchawek – długotrwałe odsłuchy nie są problematyczne, nie męczą uszu; popularne słuchawki otwarte mają zasadniczą wadę – brak izolacji akustycznej z otoczeniem, co oznacza, że dźwięk będzie równie dobrze słyszalny na zewnątrz; może to stanowić niedogodność, kiedy muzyka jest odtwarzana w miejscach publicznych, w pracy lub pojazdach komunikacji miejskiej; ceny słuchawek otwartych są różne, tanie słuchawki można zakupić już za 100 zł;

  • słuchawki półotwarte – jak sugeruje nazwa, słuchawki półotwarte łączą w sobie cechy słuchawek otwartych i słuchawek o konstrukcji zamkniętej; tanie słuchawki półotwarte mogą niestety nieść za sobą ryzyko posiadania wszystkich wad słuchawek otwartych i zamkniętych; pod względem jakości dźwięku, ceny, funkcjonalności znajdują się pomiędzy tymi dwoma skrajnymi rodzajami słuchawek; konstrukcja słuchawek półotwartych przypomina konstrukcję zastosowaną w przypadku słuchawek otwartych, jednak posiadają mniejszą ilość otworów dyfuzyjnych; dźwięk odsłuchiwany przez nawet najlepsze słuchawki półotwarte, będzie częściowo słyszalny na zewnątrz;
  • słuchawki zamknięte – prawdopodobnie najpopularniejsze słuchawki, które świetnie sprawdzą się w sytuacjach, kiedy dźwięk ma być słyszalny tylko dla użytkownika, a nie dla otoczenia, tj. w pracy, w podróży, w komunikacji miejskiej i miejscach publicznych lub w domu, gdy obok śpi małe dziecko; całkowitą izolację od otoczenia gwarantuje szczelnie zabudowana muszla za przetwornikiem – taka konstrukcja dodatkowo powoduje wzmocnienie basu podczas odsłuchu. Najczęściej kupowane słuchawki to właśnie słuchawki o konstrukcji zamkniętej.

Rodzaje i typy słuchawek

  • słuchawki nauszne – popularne słuchawki, które są łatwo dostępne w sprzedaży, opierają się na konstrukcji zamkniętej; zgodnie z nazwą, są to wygodne słuchawki przeznaczone do noszenia na uszach – nauszniki przylegają do małżowiny usznej, ale nie zakrywają jej w całości; producenci proponują różne wariacje na temat kształtu nauszników – mogą być standardowo okrągłe, ale także kwadratowe czy prostokątne; najczęściej kupowane słuchawki nauszne należą do marki JBL, Sennheiser czy Bose; coraz większą popularność zyskują słuchawki nauszne bezprzewodowe oraz słuchawki składane, które w łatwy sposób można transportować w specjalnym etui;
  • słuchawki wokółuszne – cechą charakterystyczną są duże nauszniki, które zakrywają w całości małżowinę uszną; słuchawki wokółuszne występują w konstrukcji otwartej, zamkniętej i półotwartej, przez co jakość odbieranego dźwięku może być różna; z reguły jednak dobre słuchawki wokółuszne dostarczają wysokiej jakości wrażeń dźwiękowych. Jeśli chodzi o wady słuchawek wokółusznych, to przede wszystkim warto wspomnieć o wadze i wymiarach tego typu słuchawek – słuchawki wokółuszne mogą ważyć nawet 500 g, dlatego nie jest to typ polecany w podróży; są to słuchawki do użytku domowego;

  • słuchawki douszne – coraz mniej popularny typ słuchawek, ze względu na ograniczoną swobodę użytkowania – umieszczając słuchawki jedynie wewnątrz małżowiny usznej, bez wpychania jej bezpośrednio do kanału słuchowego, pozostawia się dość dużą możliwość ruchu słuchawki, w związku z tym nie są to najlepsze słuchawki do biegania czy uprawiania innej aktywności fizycznej nawet w wersji bezprzewodowej; w dodatku zastosowana konstrukcja powoduje, że jakość dźwięku może nie być zadowalająca jak w przypadku innych słuchawek;
  • słuchawki dokanałowe –słuchawki dokanałowe różnią się od słuchawek dousznych umiejscowieniem w małżowinie usznej – słuchawki dokanałowe należy delikatnie wsunąć w początkową część kanału słuchowego; nie dla każdego użytkownika będzie to higieniczne doznanie, jednak dzięki takiemu umiejscowieniu pomiędzy uchem a słuchawką tworzy się szczelna przestrzeń, która całkowicie izoluje dźwięki pochodzące z otoczenia; odpowiednio dobrane słuchawki dokanałowe nadają się do biegania i uprawiania aktywności fizycznej związanej z wykonywaniem bardziej gwałtownych ruchów;

Łączność słuchawek

  • słuchawki bezprzewodowe (douszne, nauszne, dokanałowe) – czym różnią się słuchawki bezprzewodowe od słuchawek przewodowych? Jak sama nazwa wskazuje – słuchawki bezprzewodowe nie posiadają przewodu, co stanowi ich największą zaletę i wadę w jedynym. Brak przewodu jest zaletą, kiedy słuchawki bezprzewodowe są używane jako wygodne słuchawki do biegania lub uprawiania innej aktywności – nie krępują wtedy ciała i nie ograniczają ruchów. Natomiast z drugiej strony wybierając słuchawki bezprzewodowe douszne do biegania istnieje prawdopodobieństwo ich zgubienia.
    • słuchawki bezprzewodowe Bluetooth – jedną z technologii, które umożliwia korzystanie ze słuchawek w sposób bezprzewodowy jest technologia Bluetooth; słuchawki na Bluetooth korzystają z cyfrowego sposobu przesyłania danych, jednak sygnał radiowy o małej mocy ogranicza odległość, na którą można oddalić się ze sprzętem; ten typ słuchawek wykorzystywany jest jako słuchawki na spacer czy do samochodu (jako alternatywa do systemu głośnomówiącego), raczej nie do używania w domu; popularne słuchawki bezprzewodowe Bluetooth można bez problemu połączyć z różnymi sprzętami (telefon, laptop, telewizor), po wcześniejszym sparowaniu urządzeń; wady słuchawek bezprzewodowych ograniczają się do konieczności częstego ładowania – podstawowe słuchawki działają ok. 8 godzin, jednak producenci prezentują modele, których akumulator wystarcza na 24 godziny pracy (zazwyczaj jednak są to drogie słuchawki);
    • słuchawki bezprzewodowe Wi-fi – korzystanie z technologii Wi-fi w przypadku słuchawek bezprzewodowych jest stosunkowo nowym, ale obiecującym rozwiązaniem; słuchawki bezprzewodowe na Wi-fi mają przewagę nad innymi słuchawkami, ponieważ transmisja Wi-fi zapewnia duży zasięg pracy, którego nie ograniczają np. ściany w pomieszczeniu; dodatkowo dobre słuchawki bezprzewodowe Wi-fi nie powinny sprawiać problemów z jakością dźwięku – połączenie tego typu pozostaje wolne od zakłóceń; prawdopodobne jest, że wraz ze wzrostem popularności słuchawki bezprzewodowe na Wi-fi będą najczęściej kupowane;
    • słuchawki bezprzewodowe na podczerwień (IR) – urządzenia tego typu są coraz rzadziej spotykane na rynku, ponieważ słuchawki bezprzewodowe na podczerwień charakteryzują się ograniczoną funkcjonalnością – zasięg ocenia się na ok. 7 metrów, przy czym należy zadbać, aby niczym nie zasłonić linii prowadzącej do urządzenia nadającego wiązkę podczerwieni; nie są to najlepsze słuchawki bezprzewodowe do używania podczas ruchu.
  • słuchawki przewodowe – klasyczne słuchawki przewodowe obejmują wszystkie typy słuchawek – douszne, nauszne, wokółuszne i dokanałowe – tak szeroki wybór pozwala wybrać najlepsze słuchawki przewodowe, które będą wygodne i zgodne z preferencjami użytkownika; słuchawki przewodowe z mikrofonem są częstym wyborem dla osób, które pracują przy komputerze lub lubią rozmawiać przez telefon za pośrednictwem słuchawek (odciążając w ten sposób ręce); podczas zakupu dobrych słuchawek przewodowych warto zwrócić uwagę na długość przewodu – na rynku dostępne są przewody od 110 cm do nawet 500 cm;

Ze względu na zastosowany przetwornik elektroakustyczny wyróżnia się:

  • słuchawki elektrodynamiczne
  • słuchawki elektrostatyczne
  • słuchawki magnetoelektryczne
  • słuchawki piezoelektryczne

Technologia wykonania przetwornika odpowiada za kreację fali akustycznej. Najczęściej wykorzystywany w słuchawkach przetwornik to przetwornik dynamiczny, przede wszystkim dlatego, że oferta cenowa słuchawek dynamicznych jest bardzo elastyczna – znajdują się tu zarówno najtańsze słuchawki, jak i modele najdroższych słuchawek na rynku. Pozostałe konstrukcje oparte na innych przetwornikach zarezerwowane są głównie dla urządzeń z wyższej półki (ceny słuchawek mogą osiągać nawet kilka tysięcy złotych!).

Słuchawki do zadań specjalnych – jakie słuchawki są najlepsze w danej kategorii?

Trudno jest generalizować i spośród setek urządzeń osądzić z łatwością, jakie słuchawki są najlepsze i jakie słuchawki warto kupić. Zawsze podczas zakupów należy określić swoje preferencje i wiedzieć mniej więcej, jaki sprzęt jest poszukiwany – bardzo prawdopodobne jest, że słuchawki dla biegaczy nie będą optymalne dla osób, których potrzebą są wygodne słuchawki gamingowe, z kolei słuchawki przewodowe o długości przewodu 110 cm, mimo fantastycznych parametrów technicznych, mogą okazać się za krótkie, a przez to niewygodne w użyciu dla osoby, która poszukuje słuchawek do uprawiania sportu. Słuchawki różnią się więc parametrami, ale również marką. Często informacja, jaki producent jest odpowiedzialny za dany sprzęt, powoduje, że zostaje on wybierany częściej. Do najpopularniejszych producentów słuchawek należą: JBL, Pioneer, Philips, Panasonic, Creative, Sony, Sennheiser, SteelSeries, Rampage, Denon, JVC, AKG, Koss, Razer, Asus, Jabra, Tracer, SoundMAGIC, Ultrasone, E-Blue, Skullcandy.

Słuchawki dla sportowców – jakie słuchawki do biegania?

Podczas uprawiania sportu, zarówno w sposób zawodowy, jak i amatorski, szczególnie ważna jest wygoda i możliwość wykonywania swobodnych ruchów. Możliwość słuchania muzyki podczas aktywności fizycznej zwiększa motywację, nadaje tempa biegu i wypełnia czas podczas długiej trasy. Najlepsze słuchawki do biegania to słuchawki bezprzewodowe, ponieważ przewód mógłby niepotrzebnie rozpraszać podczas biegu i krępować ruchy. Jeśli chodzi o typ słuchawek to dobre słuchawki douszne lub dokanałowe będą słusznym wyborem, głównie ze względu na niską wagę. Oczywiście popularne słuchawki nauszne lub wokółuszne również nadają się do uprawiania sportu, jednak warto mieć na uwadze, iż są to zazwyczaj modele cięższe i mogą okazać się mniej wygodne podczas biegu. Słuchawki wskazane jako najbardziej odpowiednie dla biegaczy, sprawdzą się równie dobrze na siłowni czy podczas uprawiania aktywności w sposób rekreacyjny.

Słuchawki dla graczy – jakie słuchawki gamingowe?

W przypadku słuchawek dla graczy, zastanawianie się czy lepszym wyborem będą słuchawki przewodowe, czy słuchawki bezprzewodowe, nie ma uzasadnienia. Obydwa typy sprawdzą się równie dobrze, o ile będą spełniały inne wymagania, np. wygodę użytkowania – partie w konkretnych grach mogą trwać nawet kilka godzin. Słuchawki dla graczy komputerowych będą wyróżniały się podobnymi parametrami technicznymi, co słuchawki do PS4 czy słuchawki do konsoli Xbox. Warto skupić się na tym, ile ważą słuchawki i jak przylegają do małżowiny usznej – dobrze sprawdzą się, np. słuchawki wokółuszne. Jako że podczas rozgrywek często gracze komunikują się miedzy sobą, to słuchawki najlepsze dla graczy będą posiadały mikrofon, najczęściej na pałąku.

Ranking słuchawek – TOP 5 słuchawek – najczęściej kupowane słuchawki

Słuchawki Sony MDR-ZX310

Słuchawki nauszne, zamknięte, z mikrofonem

  • Producent: Sony
  • Typ: Słuchawki nauszne
  • Konstrukcja: Słuchawki zamknięte
  • Komunikacja: Słuchawki przewodowe z mikrofonem
Sony MDR-ZX310

Słuchawki nauszne przewodowe Sony MDR-ZX310 posiadają konstrukcję zamkniętą, przez co dźwięk, który wydobywa się ze słuchawek pozostaje do wyłącznej dyspozycji słuchającego – jest całkowicie odizolowany od otoczenia.

Dodatkowo dzięki lekkości urządzenia (125 g), przesuwnemu pałąkowi mikrofonu i obracanym nausznikom, słuchawki Sony nadają się do transportu i są polecane osobom podróżującym. Słuchawki posiadają standardowy przewód o długości 1,2 metra oraz złącze Jack 3,5 mm. Popularność tego modelu słuchawek wynika z optymalnego stosunku ceny do jakości dźwięku – kupując słuchawki za mniej niż 100 zł można oczekiwać całkiem dobrego dźwięku.

Minusem może być brak dodatkowych akcesoriów, np. etui do przechowywania słuchawek oraz wykonanie ze średniej jakości tworzywa sztucznego (podczas głośnego słuchania muzyki słuchawki mogą drżeć). Niemniej słuchawki Sony MDR-ZX310 są to dobre słuchawki dla przeciętnego użytkownika, nadają się zarówno do telefonu, jak i do laptopa, a także mogą służyć jako słuchawki gamingowe.

Plus

  • Cena
  • Jakość dźwięku
  • Design

Minusy

  • Kabel
  • Wygoda użytkowania

Słuchawki Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)

słuchawki douszne, zamknięte, bezprzewodowe z bluetooth

  • Producent: Apple
  • Typ: Słuchawki douszne
  • Konstrukcja: Słuchawki zamknięte
  • Komunikacja: Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth
Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)

W kategorii „słuchawki bezprzewodowe” ranking wygrywają słuchawki Apple AirPods. Inteligentne słuchawki marki Apple to prawdopodobnie najczęściej wybierany model słuchawek bezprzewodowych. Są idealnie zaprojektowane, dostosowują się do ucha użytkownika, stanowią efektowny gadżet, który zwraca na siebie uwagę.

Słuchawki douszne bezprzewodowe Apple AirPods posiadają zamkniętą konstrukcję, dzięki czemu cały dźwięk słyszalny jest wyłącznie dla osoby słuchającej, a nie dla osób będących w otoczeniu. Bezprzewodowe słuchawki AirPods działają w oparciu o technologię Bluetooth i intuicyjnie współdziałają z użytkownikiem – podczas wyciągania słuchawek z ucha – automatycznie włączają przycisk „Stop”, podczas rozmowy telefonicznej – aktywują mikrofon.

Słuchawki Apple AirPods wystarczą na 5 godzin ciągłej pracy, ładują się same w bezprzewodowym etui (już 15 min wystarczy, aby słuchawki mogły działać kolejne 3 godziny). Konfiguracja słuchawek AirPods jest dziecinnie prosta, wystarczy wybrać urządzenie na ekranie iPhone lub Apple Watch. Ten model słuchawek należy do wyższej półki cenowej – można je zakupić za około 500 zł.

Plus

  • Łatwość z łączeniu
  • Wygoda używania
  • Jakość dźwięku

Minusy

  • Bateria
  • Brak sterowania muzyką

Słuchawki Creative Outlier Sport

słuchawki douszne, zamknięte, bezprzewodowe Bluetooth

  • Producent: Creative
  • Typ: Słuchawki douszne
  • Konstrukcja: Słuchawki zamknięte
  • Komunikacja: Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth z mikrofonem
Creative Outlier Sport

Spośród wszystkich pozycji rankingu słuchawek, najlepsze słuchawki do uprawiania sportu to właśnie model Creative Outlier Sports 51EF0730AA001. Są to słuchawki douszne bezprzewodowe, które łączą się z innym urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki wymiennym wkładkom dousznym, słuchawki nie wypadają i nie uwierają podczas wykonywania nawet najbardziej ekstremalnych ćwiczeń.

Dodatkowo są wykonane z wysokiej jakości silikonu, który zapobiega dostaniu się potu do wnętrza ucha, ale też minimalizuje możliwość uszkodzenia słuchawek w związku z kontaktem z wilgocią. Lekkie słuchawki Creative Outlier Sports 51EF0730AA001 ważą zaledwie 15 g i posiadają wbudowaną baterię, która pozwala na odtwarzanie muzyki przez 11 godzin.

Słuchawki do biegania mogą również służyć celom biznesowym – wbudowany mikrofon pozwala na swobodne prowadzenie rozmów, gwarantując wysoką jakość głosu. Bezprzewodowe słuchawki Creative Outlier Sport występują w kilku niebanalnych wersjach kolorystycznych – na rynku można spotkać słuchawki zielone, pomarańczowe i niebieskie.

Plus

  • Długi czas działania barerii
  • Komfort noszenia
  • Wygląd
  • Waga

Minusy

  • Słaby klips
  • Gumki douszne łatwo się zsuwają

Słuchawki Samsung HS1303

słuchawki dokanałowe, zamknięte, przewodowe z mikrofonem

  • Producent: Samsung
  • Typ: Słuchawki dokanałowe
  • Konstrukcja: Słuchawki zamknięte
  • Komunikacja: Słuchawki przewodowe z mikrofonem
Samsung HS1303

Dobre słuchawki przewodowe z wbudowanym mikrofonem proponuje marka Samsung. To, co wyróżnia model słuchawek Samsung HS1303 to na pewno szeroki wybór wersji kolorystycznych – w ofercie producenta znajdują się białe słuchawki, przez tradycyjne czarne słuchawki, aż po zielone czy różowe.

Pod względem technicznym warto zwrócić uwagę na satysfakcjonującą jakość dźwięku – wysokie tony świetnie współgrają z niskimi, głębokimi basami. Co więcej, są to stosunkowo tanie słuchawki, ponieważ można je kupić za mniej niż 50 zł.

Słuchawki Samsung HS1303 posiadają wbudowany mikrofon, który obsługiwany jest za pomocą jednego z przycisków. Pozostałe przyciski są odpowiedzialne za włączenie/zatrzymanie odtwarzania i regulację głośności. Atrakcyjna cena, łatwość w obsłudze, trwałość urządzenia, a także przyzwoita jakość dźwięku powodują, że słuchawki marki Samsung to często kupowane słuchawki dokanałowe. Sprawdzą się jako słuchawki do codziennego użytku, ale również jako słuchawki do pracy czy jako słuchawki do biegania dla amatorów.

Plus

  • Cena
  • Wygląd
  • Łatwość obsługi

Minusy

  • Wygoda używania
  • Jakość dźwięku

Słuchawki JBL T110

słuchawki dokanałowe, zamknięte, przewodowe z mikrofonem

  • Producent: JBL
  • Typ: Słuchawki dokanałowe
  • Konstrukcja: Słuchawki zamknięte
  • Komunikacja: Słuchawki przewodowe z mikrofonem
JBL T110

Marka JBL od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu sprzętu związanego z transmitowaniem dźwięku, dlatego ranking słuchawek bezprzewodowych i przewodowych nie mógł się obyć bez modelu tego producenta. Słuchawki przewodowe dokanałowe JBL T110 oferują użytkownikowi świetną jakość dźwięku. Dzięki zastosowaniu technologii Pure Bass Sound będą to najlepsze słuchawki dla fanów mocnych dźwięków i głębokiego basu.

Te wygodne słuchawki połączone są płaskim przewodem, który jest mniej podatny na plątanie się. Wbudowany mikrofon sterowany jest za pomocą pilota – traktując model JBL T110 jako słuchawki do biegania bez problemu można odebrać połączenie przychodzące za pomocą jednego przycisku, nie przerywając treningu. Analizując te popularne słuchawki pod względem wizualnym należy wiedzieć, iż występują w kilku wersjach kolorystycznych – czarne, niebieskie, białe i czerwone.

W zestawie znajdują się wymienne silikonowe nakładki w trzech rozmiarach – S, M, L, które pozwolą idealnie dopasować słuchawkę do ucha.

Plus

  • Jakoś dźwięku
  • Mikrofon
  • Waga

Minusy

  • Awaryjność
  • Zmiana gumek

FAQ – najczęściej zadawane pytania